Достапни линкови

Израелските сили убиле еден милитант во Газа


Еден палестински милитант бил убиен а неколку луѓе се повредени кога израелските сили денеска отвориле оган во појасот Газа . Од израелска страна велат дека војниците отвориле оган врз милитантот кој се приближувал кон границата, но не соопштиле повеќе детали. Од милитантната група потврдиле дека убениот е нивен член. Прекуграничните насилство се намалија по израелската офанзива во почетокот на 2009 година, но и сега има повремени истрели.
XS
SM
MD
LG