Достапни линкови

Русија бара безвизен режим со ЕУ


Рускиот претседател Дмитри Медведе денеска ја повика Европската Унија да дозволи безвизно патување меѓу Русија и 27-те земји членки на Унијата. Медведев зборувајќи за време на посетата на Финска изјавил дека безвизниот режим е неопходен за развој на односите меѓу неговата земја и ЕУ.
XS
SM
MD
LG