Достапни линкови

Земјотрес во Иран


Еден човек загинал ,а десетици се повредени во земјотрес кој го погодил јужен Иран, јавуваат иранските медиуми. По силниот земјотрес од 5, 8 степени, следувале 11 помали потреси. Земјотресите се чести во Иран, во најкатастрофалниот досега загинале 30 илајди луѓе.
XS
SM
MD
LG