Достапни линкови

Камерон испратил писмо до Груевски


Британскиот премиер Дејвид Камерон во писмо до македонскиот премиер Никола Груевски вели дека на лидерството на Груевски ќе му биде оддадено признание ако успее да го реши спорот за името со Грција. Камерон го поздравува напредокот на Македонија кон евроатланските структури и се заблагодарува за учеството на Македонија во активностите на НАТО во Авганистан .Писмото на Камерон е одговор на писмото на Груевски, кое премиерот му го пратил на Камерон на 14 мај по повод изборот за премиер на Британија
XS
SM
MD
LG