Достапни линкови

Во судири во Јемен 40 загинати


Во судири меѓу локалното население и шиитските бунтовници во северен Јемен загинале најмалку 40 луѓе, јавуваат странските агенции. Судиртите меѓу бунтовниците и локалното население започнаа уште во 2004-та. Бунтовниците од групата Хути тврдат дека се верски, социјално и политички маргинализирани.
XS
SM
MD
LG