Достапни линкови

Во Авганистан обезглавени шестмина полицајци


НАТО соопшти дека бунтовниците обезглавиле шестмина авганистански полицајци во северниот дел на земјата. Во соопштението се наведува дека милитантите вчера нападнале неколку владини згради во провинцијата Баглан.
XS
SM
MD
LG