Достапни линкови

Клинтон: нови санкции против Северна Кореа


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон најави дека Соединетите држави ќе воведат нови санкции против Северна Кореа. Клинтон која заедно со секретарот за одбрана Роберт Гејтс престојува во Јужна Кореа прецизира дека цел на мерките ќе бидат финансиските средства на севернокорејското раководство. Во текот на денот Клинтон и Гејтс ја посетија демилитаризираната зона која го дели Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG