Достапни линкови

Српскиот премиер во посета на БиХ


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ денеска ќе престојува во посета на Босна и Херцеговина, каде што ќе се сретне со својот колега Никола Шпириќ и со претставници на парламентот. Во Сараево денеска ќе биде одржан и Бизнис форум на стопанственици од двете земји, чија цел е унапредување на економската соработка.
XS
SM
MD
LG