Достапни линкови

Штрајк на контролорите на летање во Франција


Денеска во Франција ќе бидат откажани многу летови поради штрајкот на контролорите на летање. Синдикатите на контролорите штрајкуваат поради планот за обединување на европскиот воздушен простор, бидејќи се загрижени како тоа ќе се одрази врз нив. Тие барале од авио компаниите денеска да го намалат бројот на летови од двата аеродрома во Париз за 20 до 50 насто.
XS
SM
MD
LG