Достапни линкови

Рикер:време е да се забрза решението на името


Време е да се забрза процесот за решавање на спорот за името и земјата да тргне напред, порача американскиот амбасадор Филип Рикер. Познат е ставот на Вашингтон за спорот за името, а тоа е дека проблемот треба да се реши. Веруваме дека и Македонија и Грција се способни тоа да го направат и постои можност тоа да се постигне брзо. А за тоа се потребни волја, напор, креативност и храброст, изјавил амбасадорот Рикер
XS
SM
MD
LG