Достапни линкови

Повторена пресудата за возачот на Тоше


Апелацискиот суд ја потврди пресудата на Основниот суд 1 за затворската казна во траење од две години за возачот на Тоше Проески.
Кривичниот суд на 21 октомври минатата година го осуди Ѓорѓи Ѓорѓиевски, на две години затвор. Според судот виновен е затоа што возел повеќе од дозволеното и не држел соодветно растојание кога го претекнувал камионот. Несреќата во која загина Тоше Проески се случи на 16 октомври пред три години во Хрватскa
XS
SM
MD
LG