Достапни линкови

Немало местење на натпревари на СП во фудбал


Европската асоцијација за спортска безбедност , задолжена за надгледување на обложувањето соопшти дека немало сомнителни уплати на мечевите од Светското фудбалско првенство во Јужна Африка.Асоцијацита ги надгледувала натпреварите пред почетокот и за време на турнирот, за да пронајде врски околу обидите за местење.И ФИФА минатата недела соопшти дека не пронашла никакви докази за местење на некој натпревар од Светското Првенство.
XS
SM
MD
LG