Достапни линкови

Стечајците ќе го блокираат Куманово


Стечајците и работниците прогласени за технолошки вишок за во четврток најавуваат дека ќе го блокираат влезот и излезот на Куманово и два часа мирно ќе протестираат низ центарот на Куамново. Протестите во Скопје привремено ги ставаат во мирување, затоа што како што велат немаат пари . Сега сите стечајци и работници технолошки вишок ќе си протестираат во своите градови.
XS
SM
MD
LG