Достапни линкови

Индија обвини свој дипломат за шпионажа


Индиската полиција соопштува дека е уапсен еден индиски дипломат кој е осомничен дека шпионирал за Пакистан . Уапсениот работел во информативната служба на индиската амбасада во Исламабат . Уапсениот може да се соочи со 14 години затвор ако биде осуден за шпионажа.
XS
SM
MD
LG