Достапни линкови

Во Пакистан убиени 3 бомбаши самоубијци


Пакистанската армија застрелала тројца осомничени бомбаши самоубијци и уште двајца милитанти кои се обидувале да влезат во армиски полигон во северозападен Пакистан. При нападот се ранети четири пакистански војници. Шефот на полицијата соопштил дека бомбашите самоубијци не сакале да запрат на контролниот пункт по што војниците отвориле оган. Милитантите на себе носеле самоубиствени појаси кои екплодирале.
XS
SM
MD
LG