Достапни линкови

Рекорден број руси се удавија барајки спас од горештините


Според руските власти 71 човек се удавил во Русија во еден ден во езерата и реките барајки разладување од големите горештини. Речиси 2.500 лица се удавиле годинава, а од нив 1.244 од нив само во јуни.
XS
SM
MD
LG