Достапни линкови

Ракетите го забавија пристигнувањето на Бан ки Мун во Кабул


Ракетен напад врз аеродромот во Кабул го забави пристигнувањето на Генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун, и министрите за надворешни работи на Шведска и Данска на Меѓународната конференција.Тие биле принудени да слетаат на американската воена база Баграм и беа пренесени со хеликоптер во Кабул. НАТО соопшти дека нејзините сили убиле и привеле неколку талибански милитанти за кои се верува дека биле во завршна фаза на подготовка за напад врз конференцијата во Кабул.
XS
SM
MD
LG