Достапни линкови

Албанија - усвоен ребалансот на буџетот


Албанскиот Парламент доцна синоќа со 71 глас „за“ го усвои ребалансот на државниот Буџет, со кој се предвидува намалување на буџетските трошоци за 39 милјарди и на буџетскиот дефицит, јави МИА. За власта тоа е за доброто на економијата и на албанските граѓани, а за опозиционите социјалисти товарот ке падне врз граѓаните..
Тие пред гласањето ја напуштија седницата во знак на протест.
XS
SM
MD
LG