Достапни линкови

Турскиот Премиер во битка против цигарите и алкохолот


Наместо да пиете алкохол, јадете овошје, порача синоќа турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган на церемонијата на која му беше врачена наградата за борба против пушењето цигари на Светската здраветсвена органзиација.
Од што се добива алкохолот? Нели е од овошје? Тогаш јадете го свежо, порача Ердоган.
Тој ја доби наградата на СЗО поради одлуката во Турција да воведе целосна забрана за пушење цигари на јавни места, вклучително и на отворено.
XS
SM
MD
LG