Достапни линкови

Меѓународна конференција во Авганистан


Во главниот град на Авганистан, Кабул денеска ќе се одржи меѓународна конференција за иднината на земјата. На конференцијата се очекува авганистанскиот претседтел Хамид Карзаи да побара помош од меѓународни партнери, како да бидат потрошени милијардите за развој на земјата, бидејќи донаторите бараат поголема контрола за да се спречи корупцијата. Над 70 меѓународни претставници и 40 странски министри ќе бидат дел од настанот, меѓу кои и американскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG