Достапни линкови

Мулер во одбрана на поморските вежби во Жолтото море


Адмиралот Мајк Мулен застана во одбрана на плановите за заедничките американско-јужнокорејски поморски вежби во Жолтото море и покрај протестите од Кина. Мулер изјави дека вежбите со војската на Јужна Кореја се дизјанирани да ја рафирмираат алијансата и да испратат предупредување до Северна Кореја по потпувањето на воениот брод на нивниот сосед во март годинава.
XS
SM
MD
LG