Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи во северните и југоисточните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 27 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде околу 18, а дневната до 32 степени.
XS
SM
MD
LG