Достапни линкови

Клинтон во посета на Авганистан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Кабул денеска . Предвидено е таа да разговара со претседателот Хамид Карзаи пред меѓународната конференција на која ќе се дискутира за иднината на земјата. Денеска Клинтон ќе се сретна и со новиот командант на заедничките сили Дејвид Петреус. На конференцијата во вторник ќе се разговара за иднината на Авганистан и за постигнување на мир и развој на земјата.
XS
SM
MD
LG