Достапни линкови

ОБСЕ загрижени за убиството на грчкиот новинар


Организацијата за безбедност и соработка во Европа е загрижена за убиството на новинарот во Грција. Од ОБСЕ ги повикаа властите да го пронајдат виновникот и да го изведат пред правдата. Одговорната за медиуми во ОБСЕ Дуња Мијатовиќ соошти дека властите треба да се осигураат дека истрагата се одвива брзо и темелно.
XS
SM
MD
LG