Достапни линкови

Русија ќе гради нова вселенска станица


Рускиот премиер Владимир Путин изјавил денеска дека Русија ќе вложи 800 милиони долари за изградба на нова вселенска станица. Станицата ќе се вика Восточни, и ќе биде во близина на градот Углегорск на далечниот исток. Вселенската станица треба да се изгради до 2015-та.
XS
SM
MD
LG