Достапни линкови

Функционерите на ВМРО да се повлечат од двојните функции


ВМРО-ДПМНЕ бара од сите нејзини функционери, носители на повеќе од една јавна функција, најдоцна до 31 август годинава да се повлечат од останатите функции, согласно антикорупциските закони, особено со Законот за спречување судир на интереси. Таквата одлука била донесена на вчерашната седница на Централниот комитет. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека тое е нивен придонес кон јакнењето на демократските процеси во Македонија
XS
SM
MD
LG