Достапни линкови

Штрајк на грчките лекари


Лекарите од државните болници во Грција денеска почнуваат петдневен штрајк со барања за зголемување на расходите во буџетот за здравствените центри во земјата. Тие се противат и на предлог законот на Министерството за здравство со кој, според нив, се прави обид за приватизирање на болничкото здравство.
XS
SM
MD
LG