Достапни линкови

Гејтс во Јужна Кореа


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска ја почнува посетата на Јужна Кореа до која доаѓа по затегнувањето на односите со Северна Кореа . Во текот на неделава на Гејтс ќе му се придружи и државниот секретар Хилари Клинтон на разговори со јужнокорејските власти за можните одговори на евентуалните натамошни закани од Северна Кореа.

XS
SM
MD
LG