Достапни линкови

Студен бран во Аргентина


Во многу студеното време што деновиве ја зафати Аргентина умреле девет лица. Станува збор за бездомници кои починале од хипотермија. Остриот пад на температурите до минус 17 степени Целзиусови е предизвикан од студениот бран од Антарктикот кој зафати поголем дел од Јужна Америка. Смртни случаи биле забележани и во Парагвај, Уругвај и Боливија.
XS
SM
MD
LG