Достапни линкови

Рускиот диригент Плетнев пред суд во Тајланд


Рускиот диригент Михаил Плетнев се појави пред судот во Тајланд каде што е обвинет за силување на малолетно момче. Плетнев кој е уметнички директор на Рускиот национален оркестар во текот на викендот се врати во Тајланд откако му беше дозволено привремено да ја напушти земјата за да учествува на фестивалот Охридско Лето. Плетнев ги отфрли обвинувањата.
XS
SM
MD
LG