Достапни линкови

Судир на возови во Индија


Најмалку 55 луѓе загинаа во судир на возови во источна Индија, јавуваат тамошните медиуми. Несреќата се случи рано утрово, кога експресен удри во запрен воз на 200 километри од Калкута. Локалните жители се вклучени во спасувањето на преживеани.
XS
SM
MD
LG