Достапни линкови

Повторно истекува нафта во Мексиканскиот Залив


Американски фунционери задолжени за расчистување на Мексиканскиот Залив од излеаната нафта соопштуваат дека е забележано мало истекување на нафта. Претходно, Бритиш Петролеум сооптши дека привремено успеале да го затворат процепот.
XS
SM
MD
LG