Достапни линкови

Претседателот на Абхазија во посета на Никарагва


Претседателот на грузиската сепаратистичка област Абхазија, Сергеј Багпаш е во Никарагва на прослава на 31-та годишнина од избивањето на револуцијата на Санданистите. Никарагва е една од ретките земји што ја признава независноста на Абхазија и на другиот грузиски сепаратистички регион Јужна Осетија. Беше најавено дека во Никарагва ќе патува и претседателот на Јужна Осетија Едуард Кокојти, но поради технички проблеми неговиот приватен авион во саботата слета во Финска.
XS
SM
MD
LG