Достапни линкови

500 милиони долари американска помош за Пакистан


Се очекува, американската државна секретарка Хилари Клинтон во Исламабад да најави помош за Пакистан во вредност од 500 милиони долари. Таа побара од пакистанските власти да преземат дополнителни мерки против тероризмот, пред средбата на која треба да се обезбеди понатамошна подршка за војната во Авганистан. Клинтон се среќава со пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани и со претседателот Асиф Али Зардари.
XS
SM
MD
LG