Достапни линкови

Бомбашки напад во џамија во Пакистан


Најмалку 12 луѓе се повредени во самоубиствен бомбашки напад во џамија во градот Саргода, во провинцијата Панџаб, во источен Пакистан, соопштуваат властите. Бомбашот-самоубиец го активирал експлозивот кога бил запрен од обезбедувањето на влезот во џамијата.
XS
SM
MD
LG