Достапни линкови

Временска прогноза - Сонце и дожд


Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе врне локален пороен дожд, а ќе има и грмежи и засилен ветер. Утринската температура се движи од 14 до 21 степен, а дневната од 26 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.
XS
SM
MD
LG