Достапни линкови

БП:вентилот решение се додека процепот не се затвори


Од нафтената компанија Бритиш Петролеум се надеваат дека огромниот вентил со кој се затвори процепот од кој истекуваше нафта во Мексиканскиот залив ќе функционира и понатаму се додека трајно не се реши проблемот со истекувањето кој настана по експлозија на нафтената платформа во април. Од компанијата се надеваат дека вентилот ќе издржи се додека процепот не биде затворен со кал и цемент.
XS
SM
MD
LG