Достапни линкови

Хамас им забрани на жените да пушат наргиле


Лидерите на Хамас им забранија денеска на жените во Газа да пушат наргиле на јавни места. Во соопштението на владата се вели дека тоа му штети на имиџот на земјата. Биле испратени и инспектори по кафулињата да ги предупредат сопствениците да не им даваат на жените да пушат . Но не јасно како ќе се спроведе забраната во појасот кој во последните години живее под израелска и египетска блокада.
XS
SM
MD
LG