Достапни линкови

Двајца мртви во вооружен напад во САД


Двајца луѓе загинале, а 5 се повредени во престрелките во излетничко место во близина на Сиетел во Амeрика, соопштила полиицјата. Се уште не се знае дали станува збор за вооружен грабеж или за пресметка меѓу групи кои се забавувале во паркот во близина на градот. Локалните медиуми пренесуваат дека полицијата уапсила двајца луѓе за кои се сомнева дека се напаѓачи.
XS
SM
MD
LG