Достапни линкови

Автобуска несреќа во Албанија, 14 мртви


Најмалку 14 луѓе загинале, а 12 се повредени во автобуска несреќа во Албанија. Несреќата се случила на 140 километри северно до Тирана, а автобусот од засега непознати причини излетал од патот и паднал во бездна. Локалните медиуми јавуваат дека можна причина за несреќата е лошото време.
XS
SM
MD
LG