Достапни линкови

Во пожар во рудник во Кина, 28 загинати


Најмалку 28 рудари загинале во пожар откако се запалиле електрични кабли во јамата каде ископувале јаглен, соопштуваат кинески владини преставници. Несреќата се случила вчера вечерта во кинеската провинција Шанкси.
XS
SM
MD
LG