Достапни линкови

МВР бара почитување од партиите


Министерството за внатреши работи апелираше да престанат партиско –политичките притисоци врз полицијата. Од МВР бараат лидерите на политичките партии да покажат почит кон институциите и да не ги нарекуваат полицајците „силеџии“,а спроведувањето ан законот–„силејчиско“.Партиите не смеат да ја преземаат улогата на истражните органи и на судот без разлика дали станува збор за нечиј партиски член или симпатизер, се наведува во реакцијата од МВР.
XS
SM
MD
LG