Достапни линкови

Во Иран апсења за нападите на џамијата


Иранската полиција денеска уапсила 40 луѓе за кои се сомнева дека учествувале во нападите на џамијата при што загинаа 27 луѓе. Одговорноста за нападот ја презеде организацијата Џундалах која и порано спроведуваше слични напади на југот на Иран. Шефот на полицијата соопштил дека уапсените се осомничени за предизвивкување на немири.
XS
SM
MD
LG