Достапни линкови

Црвенковски:Случајот Илиевски е израз на вандализамот на власта


Притворот за тројцата членови од семејство Илиевски кои се осомничени дека одгледувале канабис според претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски е израз на вандализам и силеџиство од актуелната власт . Според Црвенковски, одредениот притвор за тројцата членови на семејството Илиевски е доказ дека независно судство во Македонија не постои. Овој случај доби политички димензии поради претходните активности на Илиевски во случајот Швед милк.
XS
SM
MD
LG