Достапни линкови

Иран ќе прави црна листа на странски компании


Иранскиот министер за нафта соопштил денеска дека Иран може да направи црна листа на странските фирми кои ќе се повлечат од земјата поради санкциите кон Техран. Тој изјавил дека ако компаниите се повлечат, тие повеќе нема да им дозволат да работат во Иран
XS
SM
MD
LG