Достапни линкови

Во напади на ПКК, повредени 8 турски војници


Курдските бунтовници испукале ракети врз полициски објекти во југоисточниот дел на Турција, при што повредиле осум припадници на безбедносните сили, јавува новинската агенција Анадолија. Нападот предизвикал судири што треле околу еден час. Курдска работничка партија ги зачести своите напади во последно време откако нивниот лидер кој се наоѓа во затвор Абдула Оџалан, соопшти дека ќе го напушти дијалогот со Анкара.
XS
SM
MD
LG