Достапни линкови

Напади во Пакистан, 18 загинати


Најмалку 18 луѓе загинале , кога милитанти нападнале конвој обезбедуван од безбедносните сили на Пакистан. Милитантите отвориле оган врз цивилни возила во конвојот кој се движел кон градот Пешевар. Нападот е реакција на нападите на пакистанската армија врз бунтовниците во регионот Курам, во кој изминатите неколку месеци беа убиени повеќе од 100 милитанти.
XS
SM
MD
LG