Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во рускиот регион Кабардино-Балкарија


Најмалку пет луѓе, вклучувајќи и члeн на безбедносните сили на Русија, биле повредени во екплозија на aвтомобил бомба во јужниот руски регион Кабардино-Балкарија. Од Канцеларијата на државниот обвинител соопштуваат дека експлозивот бил поставен под автомобилот на локалниот шеф на службата за безбедност.
XS
SM
MD
LG