Достапни линкови

Експлозија на нафтовод во Кина


Експлозија на нафтовод во Кина предизвика голем пожар кој беснее повеќе од 15 часови. Властите соопштуваат дека никој не е повреден и нема загинати. Државните медиуми соопштија дека нафтоводот екплодирал во петокот вечерта , а повеќе од 2.000 пожарникари се обидуваат да се справат со пламенот и да не дозволат и вториот нафтовод да експлодира. Медимумите соопштуваат дека оганот е висок и до 30 метри.
XS
SM
MD
LG