Достапни линкови

ХРВ - Во Сирија нема права, нема слобода


Хјуман Рајтс воч денеска соопшти дека во Сирија нема слобода и нема права и покрај ветувањата на Претседателот Башар ал Асад за траспарентност и демократизација кога дојде на власт пред десет години. Извештајот на ХРВ е издаен по повод десет години власт на Претседателот Асад.
XS
SM
MD
LG